Muzejní podvečer s utajenými písněmi (8. 11.)

Muzejní podvečer s utajenými písněmi (8. 11.) Chcete si rozšířit své hudební obzory? Dozvědět se něco nového, poznat zajímavé osobnosti z hudební branže? Tedy v tom případě zrovna pro Vás jsou určené příjemné podvečerní besedy a přednášky doprovázející výstavu Antonín Dvořák.

Utajené písně. Dvořákovy Cypřiše pro zpěv a klavír.

Přednáška s koncertem
Úterý 8. 11. 2011 od 17.00

 

Ve svých třiadvaceti letech zkomponoval Antonín Dvořák osmnáct písní pro zpěv a klavír na texty Gustava Pflegera Moravského. Na rozdíl od mnoha dalších skladeb raného období toto dílo v pozdějších letech nezničil, v průběhu svého života se k němu několikrát vracel a v různých proměnách je zpracoval v řadě svých jiných děl, včetně operních. Původní rukopisnou podobu písní skladatel zachoval, ale spíše pro sebe, před veřejností ji utajil. Nikdy tento svůj vůbec první písňový cyklus nenechal vydat tiskem, dokonce ani veřejně provést.

V rámci přednášky dr. Jana Kachlíka zazní v živém provedení reprezentativní výběr z těchto písní. V novém nastudování je přednesou Stanislav Předota (zpěv) a Jitka Fowler Fraňková (klavír).

Vstupné 30 Kč.

Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Národní muzeum www.nm.cz