LÁSKY KRÁLOVNY CEMBALA PROFESORKY ZUZANY RŮŽIČKOVÉ a KOMORNÍ ORCHESTR DVOŘÁKOVA KRAJE - středa 14. 12.

LÁSKY KRÁLOVNY CEMBALA PROFESORKY ZUZANY RŮŽIČKOVÉ a KOMORNÍ ORCHESTR DVOŘÁKOVA KRAJE - středa 14. 12. Dáma označována za "královnu cembala" byla nerozlučnou pracovní partnerkou nedávno zesnulého Josefa Suka a manželkou skladatele Viktora Kalabise. A nejen o nich, ale i o cembalu a hudbě vůbec bude Zuzana Růžičková vyprávět 14. prosince od 17.00. Po besedě ale neodcházejte! Muzeum je otevřeno až do 20.00 a poté si můžete vychutnat koncert Komorního orchestru Dvořákova kraje, který pod taktovkou Václava Mazáčka předvede půvabné drobné skladby Antonína Dvořáka.

LÁSKY KRÁLOVNY CEMBALA PROFESORKY ZUZANY RŮŽIČKOVÉ (beseda s koncertem)

středa 14. 12. od 17.00

Beseda s profesorkou Zuzanou Růžičkovou, světoznámou cembalistkou a skvělou interpretkou díla J. S. Bacha, nejen o hudbě či cembalu, ale také o jejím manželovi, hudebním skladateli Viktoru Kalabisovi a nerozlučném pracovním partnerství s Josefem Sukem. Součástí besedy bude autorské čtení z knihy Královna cembala a hudební vystoupení mladého houslisty Miroslava Ambroše, žáka Josefa Suka. Vstupné 30 Kč.

 

KOMORNÍ ORCHESTR DVOŘÁKOVA KRAJE (koncert)

středa 14. 12. od 20.00

Komorní orchestr Dvořákova kraje pod vedením dirigenta Václava Mazáčka představí známé maličkosti z díla Antonína Dvořáka. Kromě Dvořákových děl, jakými jsou například Serenáda E-dur, Humoreska, Cavatina, Cigánské melodie, zazní i skladby jeho učitele Antonína Liehmana.

 

Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Národní muzeum www.nm.cz