Kostýmy z Dvořákových oper ve výstavě Antonín Dvořák

Kostýmy z Dvořákových oper ve výstavě Antonín Dvořák Výstava Antonín Dvořák v Českém muzeu hudby nově láká i milovníky scénografie a módy! Od 5. dubna do 6. června 2012 ji doplní divadelní kostýmy ze známých Dvořákových oper Čert a Káča, Jakobín, Armida a Dimitrij. Kostýmy z nejslavnější Dvořákovy opery Rusalky pak budou k vidění pouze během víkendu 21.–22. dubna.

Úspěšnou výstavu věnovanou Antonínu Dvořákovi doplní osm unikátních kostýmů z jeho oper zapůjčených ze sbírek Národního divadla a Státní opery Praha.

Josef Jelínek, autor kostýmů z oper Armida a Rusalka, nedávno obdržel Zvláštní cenou Kolegia pro udělování cen Thálie 2011. Vystaveny jsou také kostýmy dvou hlavních představitelů oblíbené opery Čert a Káča, nesoucí nezaměnitelný rukopis svého autora, výtvarníka Adolfa Borna.

Návštěvníci mohou sami posoudit, jak pohodlné asi kostýmy byly. Sólista opery Národního divadla Luděk Vele například vzpomíná, že kombinéza čerta Marbuela z opery Čert a Káča představovala doslova "hotovou saunu, kdy už po několika minutách s Káčou na zádech se člověk orosil od hlavy až k patě. Zvláště za odpoledních představení, kdy slunce hýří, se moje váha vždy zmenší až o tři kilogramy."

 

Sekce: Novinky   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Národní muzeum www.nm.cz