Lednové doprovodné programy

Lednové doprovodné programy I v měsíci lednu je pro vás připravena odborná přednáška i koncertní vystoupení. Tentokrát vás profesorka Jarmila Gabrielová ve své přednášce seznámí s příběhem Dvořákovy jímavé kantáty Stabat Mater a Dvořákův komorní sbor představí to nejlepší z Dvořákovy vokální tvorby.

A. DVOŘÁK: STABAT MATER (přednáška)

čtvrtek 19. ledna od 17.00

Přednáška známé české muzikoložky, profesorky Jarmily Gabrielové představí příběh Dvořákovy jímavé duchovní kantáty Stabat Mater. Za její hlavní podnět bývá zpravidla uváděn skladatelův zármutek, způsobený úmrtím jeho tří malých dětí v srpnu roku 1875 a v srpnu a září roku 1877. Zdá se však, že neméně významným inspiračním podnětem bylo Dvořákovo tříleté varhanické působení ve farním kostele sv. Vojtěcha v Praze na Novém Městě (1874–1877), jenž byl tehdy proslulým centrem chrámové hudby a také místem významné mariánské úcty.

Vstupné 30 Kč.   

 

DVOŘÁKŮV KOMORNÍ SBOR (koncert)

čtvrtek 26. ledna od 19.00

Na koncertě naplněném tím nejlepším z Dvořákovy vokální tvorby, mohou posluchači slyšet například známé Largo z Novosvětské symfonie v úpravě pro sbor, kantátu Stabat Mater či výběr z lidových písní. Sbor nově vystupuje pod vedením sbormistra Pavla Holubce.

Vstup volný.

 

Sekce: Aktuální programy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Národní muzeum www.nm.cz